Domy seniora okolice Warszawy zapewniają podstawowe usługi medyczne

Osoby przebywające w takim domu mogą skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, pielęgniarki lub lekarza rodzinnego. W wielu miejscach można też udać się do lekarza specjalisty. Większość z tych usług jest jednak płatna dodatkowo. Wszystko zależy od podstawowego pakietu ośrodków i usług. Domy seniora okolice Warszawy oferują również zabiegi pielęgnacyjne, takie jak czesanie, mycie, szczotkowanie, stylizacja, manicure i pedicure, a nawet masaże. Większość placówek tego typu oferuje również usługi rehabilitacyjne.

Dlaczego warto wybrać dom opieki?

Do niedawna domy opieki były rzadkością. Wielu uważało, że rodzina nie chce rozwiązywać problemów i opiekować się osobami starszymi. Dziś na szczęście takie przekonania nie są już normą, a większość ludzi chętniej umieszcza chore osoby starsze w wyspecjalizowanych ośrodkach całodobowej profesjonalnej opieki. Domy seniora okolice Warszawy to miejsca, w których osoby starsze nie tylko otrzymują opiekę medyczną, ale także mają możliwość prowadzenia aktywnego trybu życia. Ośrodki te oferują różnorodne zajęcia dostosowane do możliwości osób starszych, takie jak lekcje rysunku, spotkania z psychologami czy zajęcia komputerowe. Ponadto w ośrodku osoby starsze mają możliwość poznania rówieśników i nawiązania nowych znajomości. W domach opieki osoby starsze mają również dostęp do wielu udogodnień, takich jak zajęcia z terapii zajęciowej, pracownie komputerowe, kina, biblioteki, świetlice. Dzięki temu osoby starsze mogą aktywnie spędzać czas w otoczeniu osób w swoim wieku.

Do głównych zadań domów seniora należy:

  • aktywizacja i integracja osób starszych,

  • tworzyć nowe więzi społeczne,

  • rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów,

  • zapobiegać izolacji społecznej,

  • twórcze doświadczenie emerytalne,

  • pogłębić swoje życie duchowe,

  • dbałość o kondycję fizyczną i psychiczną poprzez rehabilitację ruchową i terapię zajęciową,

  • zaspokajaj potrzeby życia, kultury i społeczeństwa.

Aktywni seniorzy, czyli dzienne domy seniora okolice Warszawy

Nie ma nic skuteczniejszego dla osób starszych niż prowadzenie aktywnego trybu życia, stawianie im wyzwań i mobilizacja do rozwijania zainteresowań. Domy dziennej opieki umożliwiają osobom starszym poprawę jakości życia oraz walkę z wykluczeniem i marginalizacją. Miejsce dla samotnych i chorych osób starszych. Daje to szansę ludziom pełnym energii i szukającym energii. Domy seniora okolice Warszawy oferują zajęcia wielospecjalistyczne, podstawową opiekę medyczną, oprócz towarzystwa innych osób i zapewniają około ośmiu godzin dziennie.