Najlepszy dywan do salonu

Przestrzeń życiowa w dobrym stylu

Jeśli szukasz idealnego dywanu do salonu, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w wyborze. Pokoje dzienne to jedne z najważniejszych przestrzeni w domu. To w nich ludzie spędzają najwięcej czasu, czy to dzieci się bawią, rodzina spędza czas i ogląda telewizję, czy goście się spotykają. Dlatego tak ważne jest stworzenie wygodnej przestrzeni, która będzie sprzyjać aktywności w domu. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru dywanu, które pomogą Ci stworzyć idealną przestrzeń w salonie.

Dywan do salonu dopasowany do potrzeb

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu. To w nim spędzamy dużo czasu, czy to na odpoczynku, przyjmowaniu gości czy oglądaniu telewizji. Chcesz mieć pewność, że dywan do salonu będzie uzupełnieniem tej ważnej przestrzeni.

Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru wykładziny, która będzie wyglądać świetnie i będzie trwała:

  • Rozważ liczbę osób, które będą korzystać z przestrzeni. Jeśli masz dzieci i zwierzęta, to może lepiej wybrać wykładzinę odporną na plamy niż coś bardziej delikatnego, jak wełna.
  • Wybierz wzór lub teksturę, która pasuje do Twojego wystroju, tak aby nie wyróżniała się zbytnio, gdy ludzie przychodzą, ale nadal wyglądała ładnie, gdy jest oglądana z daleka (jak dzieło sztuki).

Pielęgnacja dywanu w salonie

Przyjrzyj się swojemu obecnemu dywanowi i sprawdź, czy nadszedł czas, aby go wymienić. Być może zauważyłeś, że pewne obszary wyglądają na zużyte lub są plamy lub rozdarcia. Przed wymianą odkurz brud i cząstki, które nagromadziły się z czasem, szczególnie w rogach i wzdłuż krawędzi ścian, gdzie trudno jest dostać się odkurzaczem. Następnie użyj środka do usuwania plam, aby poradzić sobie z konkretnymi plamami i znakami.

Możesz również użyć środka czyszczącego o niskim pH po odkurzeniu, aby ochronić swój nowy dywan przed bakteriami, które mogłyby dostać się do pokoju w wyniku ruchu pieszego członków rodziny lub zwierząt domowych.

Funkcja, jaką odgrywa dywan w pokoju

Pomyśl o tym, jakie aktywności gości Twój salon i jak często się one zdarzają. Jeśli masz dzieci, które codziennie bawią się w tym miejscu lub zwierzęta, które zawsze chcą być blisko ciebie, gdy oglądasz telewizję, możesz rozważyć odporne na plamy dywany o mniejszej wysokości runa, aby nie uległy zahaczeniu lub uszkodzeniu.

Aby pomóc w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniego dywanu do salonu, zastanów się, jakie czynności są w nim wykonywane i jak często się odbywają.

Splot włókien ma znaczenie

Rozważ gęsty splot, aby nie było widać śladów stóp. Ułatwia to również czyszczenie, ponieważ brud nie jest w stanie przeniknąć tak bardzo i zebrać się głęboko we włóknach dywanu.

Dywany sekcyjne są idealne do pokoi rodzinnych, sal zabaw i pokojów dziennych. Są bardziej wytrzymałe niż wykładziny dywanowe i mogą być regularnie odkurzane bez powodowania uszkodzeń, ponieważ mają grubszy splot. Ułatwia to również czyszczenie, ponieważ brud nie jest w stanie przeniknąć tak bardzo i zebrać się głęboko we włóknach wykładziny.