rury nierdzewne hurtownia

Rury nierdzewne – hurtownia: to warto wiedzieć

Rury i rury stalowe mają różne kształty i są wykorzystywane w różnych sektorach do różnych zastosowań. Podczas gdy wiele osób uważa, że rury stalowe są zawsze cylindryczne i proste. Są naprawdę tworzone w wielu formach, średnicach i grubościach, w zależności od tego, do czego są używane; mogą być cylindryczne, okrągłe, prostokątne lub uformowane w zwoje.

Jak wyprodukować rurę nierdzewną?

Te komponenty mogą być produkowane na różne sposoby przez producenta rur stalowych. Mogą być formowane z różnych kombinacji stopów metali. Niektórzy producenci używają do ich produkcji również złomu. Z drugiej strony złom musi zostać przetopiony. Inne pierwiastki, w tym chrom, mangan i inne, są dodawane do mieszanki podczas procesu topienia, aby uzyskać odpowiednią chemię. Niepożądane elementy są eliminowane. Topienie to pierwszy etap procesu produkcyjnego. Odwiedź: http://www.heco.pl/.

Materiały są transportowane do rafinerii po ich stopieniu. Podczas procedury analizy usuwa się więcej niepożądanych materiałów i dodaje się bardziej pożądane składniki, aby zapewnić, że stal ma prawidłowy skład chemiczny i twardość. Po przygotowaniu odpowiedniej mieszanki płyn można włożyć do foremek. Po umieszczeniu w formie stal stygnie i zestala się we wlewki. Jeśli stal ma być formowana w płyty lub arkusze, lub okrągłe elementy, takie jak pręty lub pręty, kształtuje się ją za pomocą masywnych rolek, które wywierają duży nacisk.

Kolejne etapy

Wlewek przechodzi przez wałki, które poruszają się w przeciwnych kierunkach, krusząc i rozciągając materiał na cienkie, długie kawałki, które są następnie formowane w stalowe rury. Po utworzeniu kwitnienia jest dalej przetwarzany na mniejszy kawałek. To dłuższy, węższy element. Są one cięte i układane w stosy, zanim zostaną przekształcone w bezszwową stalową rurę.

Ten przedmiot jest następnie podgrzewany w piecu przed walcowaniem. Ukształtowany jak pocisk, jest przepychany przez środek podczas walcowania, aby uzyskać idealną okrągłą formę. Z kęsów można również wykonać spawane rury stalowe. Rury z wężownicy ze stali nierdzewnej są prostowane po ukształtowaniu ich we właściwy kształt. Mogą mieć dodane do nich złącza lub być połączone z innymi rurami; można również dodać gwintowanie. Dostawcy rur tworzą te komponenty do transportu gazu, przewodów elektrycznych i kanalizacji. Rury różnią się rozmiarem od mikroskopijnych i niewiarygodnie cienkich, jak igła podskórna, do grubych i mocnych do cięższych zastosowań.