Pomysł na letnią aktywność – udział w spływie kajakowym

Lato daje mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu na łonie natury. Warto go maksymalnie wykorzystać, zanim dni na powrót staną się krótkie, deszczowe, a zmierzch będzie zapadał bardzo wcześnie. Jazda na rowerze, spacery, a może coś ciekawszego? Spływy kajakowe od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie wymagają doświadczenia, a udział mogą w nich wziąć całe rodziny. Zobacz, dlaczego warto wybrać się na kajaki.

Relaks i aktywność na świeżym powietrzu

Dzisiaj aktywność na świeżym powietrzu jest bardzo rekomendowana i jesteśmy zachęcani do tego, żeby ruszać się i ćwiczyć. Jeżeli do tej pory treningi kojarzyły Ci się ze żmudnym bieganiem czy nieskończoną ilością powtórzeń na siłowni, teraz czas z tym skończyć. Nowe alternatywy, wśród nich spływy kajakowe pozwalają połączyć przyjemne z pożytecznym – ruch, oglądanie pięknych krajobrazów i sporą dawkę witaminy D, gdy akurat jest słoneczny dzień.

Spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi

Na kajak można się wybrać w pojedynkę, jednak znacznie częściej organizowane są wyjazdy grupowe z rodziną i przyjaciółmi. To świetna okazja do tego, aby się zintegrować i dobrze bawić. Ten pomysł warto wykorzystać podczas planowania imprezy integracyjnej z pracy – zazwyczaj w czasie takich wypraw więzi się zacieśniają, a pracownicy poznają siebie nawzajem z zupełnie innej strony.

Poznawanie nowych miejsc z innej perspektywy

Spływ kajakowy pozwala na podziwianie przyrody i poznawanie nowych miejsc z nowej, nieznanej dotąd perspektywy. Gdy siedzisz w niskiej łódce i unosisz się kilkadziesiąt centymetrów nad wodą, masz okazję podziwiać całą florę i faunę rzeki, łąki, jeziora, lasu. „Szlaki”, na których organizowane są spływy zazwyczaj są bardzo malownicze i dostarczają wyjątkowych przeżyć krajoznawczych.

Praca zespołowa – okazja do integracji

W pędzie codziennego życia nie zawsze jest czas, aby się zatrzymać, porozmawiać, spędzić razem dzień inaczej niż na oglądaniu telewizji. Kajaki na pewno zbliżają do siebie ludzi, szczególnie gdy płyną oni jedną jednostką i muszą ze sobą współpracować. To dobra okazja, aby poznać się lepiej, odnowić więzi, złapać kontakt z nastolatkiem, który ma trudniejszy moment w życiu. Odpoczynek do miejskiego zgiełku przyda się wszystkim.

Co musisz wiedzieć o spływach?

Spływy kajakowe są organizowane na różnych rzekach. Jako amator i kiedy płyniesz z dziećmi wybieraj łagodne trasy na płytkich i spokojnych wodach. Pamiętaj o założeniu kapoku i zabraniu przekąsek oraz wody.