Gdzie wysłać dziecko na wakacje?

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami jesteśmy zmuszeni poświęcać więcej czasu swoim dzieciom. Niejednokrotnie się zdarza, że okres letni to dla branż w których pracujemy, czas wzmożonej aktywności, przez co nie jesteśmy w stanie poświęcać naszym pociechom, tyle czasu ile byśmy chcieli. Jak więc zorganizować wakacje dzieciom bez obawy, że będą się nudzić?

 

Obozy wakacyjne

Obozy wakacyjne mogą nieco swoją formą przypominać kolonie, z tą jednak różnicą, że obóz oparty jest o konkretne zagadnienie, w ramach którego prowadzone są zajęcia. Może to być obóz sportowy, żeglarski, muzyczny czy taneczny. Możliwości jest multum, a wszystko to by pogłębić zainteresowanie dzieci, bądź je w nich zaszczepić. Obozy wakacyjne często są lepszym wyborem, gdy nasze pociechy szybko wpadają w nudę. Dopasowanie obozu do ich zainteresowań pozwala ten problem usunąć. Oczywiście niektóre z obozów, siłą rzeczy, są droższe od innych przez wzgląd na ich profil. Dla przykładu, zajęcia z nurkowania pochłoną więcej funduszy niż chociażby obóz plastyczny. Warto więc wcześniej określić budżet, jaki chcemy przeznaczyć na wakacje dla dzieci i szczegółowo zapoznać się z ofertą dostępną na rynku.

 

Wakacyjne kursy w Domach Kultury

Wiele z ośrodków kulturowych prowadzi coś na wzór obozów, o których wspomnieliśmy w poprzednim akapicie z tą różnicą, że dziecko jest codziennie przyprowadzane i odbierane z ośrodka. Nie powinno to nastręczyć nam zbyt wielu trudności, gdyż nie różni się to bardzo od codziennego wyprawiania naszych dzieci do szkół. Same kursy również są tematyczne. Zajęcia mogą być teatralne, plastyczne, ceramiczne czy sportowe. Siłą rzeczy w tym wypadku różnorodność jest nieco ograniczona, jednak nie oznacza to wcale, że jej nie ma.

 

Obozy językowe

Co prawda wspomnieliśmy już o obozach dla dzieci, jednak warto osobno pochylić się nad obozami językowymi. Rodzice bardzo chętnie korzystają z tego typu rozwiązania, godząc przyjemne z pożytecznym. Tego typu wyjazdy językowe dla dzieci pomagają w przyswojeniu języka obcego naszym pociechom w sposób ciekawy, a często bardziej kreatywny. Wraz z poznawaniem nowych twarzy, dzieci uczą się chętniej i szybciej. Obozy językowe mogą odbywać się w Polsce bądź za granicą. Wszystko zależy od funduszy, jakimi dysponujemy.

Nieważne jak doskonale zorganizujemy naszym dzieciom zajęcia, pamiętajmy, że nic nie zastąpi im czasu spędzonego z rodzicami. Postarajmy się więc w natłoku codziennych obowiązków, znaleźć dla nich czas.