Stal żebrowana do budownictwa

 

Stal żebrowaną stosuje się na szeroką skalę w budownictwie. Nie ma znaczenia, jakie jest przeznaczenie budynku czy jaką ma mieć konstrukcję to stal jest niezbędna. Taka stal żebrowana powinna być wykonana z najlepszych materiałów, bo tylko wtedy ma szansę wytrzymać dziesiątki lat. Stal zbrojeniową stosuje się między innymi w fundamentach oraz wieńcach dachowych. Jeśli chcemy zamówić stal to trzeba będzie się skontaktować z hurtownią, która jest bardzo dobrze zaopatrzona. Są w stanie nam przedstawić dokładnie taką ofertę, jaka jest najlepsza. Nie ma znaczenia czy chcemy zamówić mniejsze czy większe ilości to oni mogą nam to wszystko dostarczyć. Współpraca z taką firmą będzie dla nas czystą przyjemnością. Zanim zamówimy stal żebrowaną trzeba będzie dopasować jej parametry. Wtedy będzie spełniała swoją rolę, a na tym nam zależy. W firmie, która się tym zajmuje można zamówić stal i pręty o takiej długości, jaka jest nam potrzebna. Otrzymujemy wtedy gotowy produkt.

Różne rodzaje stali żebrowanej

Trzeba się orientować w tym, co powinniśmy zamówić. Wyróżniamy aż trzy klasy stali żebrowanej. Klasa A-II to pręty, które mają dwa żeberka podłużne. Taka stal jest wykorzystywana, jako zbrojenia nośne. Klasa A-III to żeberka w kształcie jodełki, które idealnie się nadaje, jako główne zbrojenie na budowie. Jest jeszcze klasa A-IIIN i tutaj mamy nawalcowane odcinki żeberek podłużnych. Taki rodzaj prętów idealnie sprawdza się do elementów konstrukcyjnych, bo jest to element bardzo wytrzymały. Kontaktując się z firmą, która sprzedaje taką stal można uzyskać ważne dla nas informacje. W ten sposób można będzie dopasować szybciej to, co jest nam potrzebne. Nie ma tutaj problemów z popełniłem błędu, bo firma jest we wszystkim pomocna.

Zakup stali żebrowanej

Poza wspomnianymi trzema rodzajami warto wymienić również różne grubości prętów. Zamówić można pręty 6,8, 10, 12, oraz 16 milimetrów. Im bardziej ma być wytrzymała konstrukcja tym grubsze pręty trzeba zamówić. Firma jest na to wszystko przygotowana, dlatego dostarczą nam dokładnie to wszystko, czego potrzebujemy. Korzystamy z oferty firmy, która jest na wszystko przygotowana. To powinna być taka firma, która jest rzetelna i dostarcza nam stal najwyższej klasy. Wtedy można ją w bezpieczny sposób stosować, jako zbrojenie. To dla nas bardzo ważne, dlatego sprawdzamy dokładnie całą przygotowaną ofertę. Firma posiada własny transport i takie bardzo długie i ciężkie elementy są w stanie nam dostarczyć pod wskazany przez klienta adres.