Czy zablokowanie kogoś na Messengerze oznacza że osoba ta będzie o tym wiedziała?

Czy zablokowanie kogoś na Messengerze oznacza że osoba ta będzie o tym wiedziała?

Czy zablokowanie kogoś na Messengerze oznacza że osoba ta będzie o tym wiedziała?

Messenger, będący częścią popularnego serwisu społecznościowego Facebook, umożliwia użytkownikom komunikowanie się za pomocą wiadomości tekstowych, rozmów głosowych i wideo. Wiele osób korzysta z tej platformy, aby utrzymywać kontakt z rodziną, przyjaciółmi i kolegami. Czasami jednak może dojść do sytuacji, w której konieczne jest zablokowanie kogoś na Messengerze.

Warto zauważyć, że zablokowanie osoby na Messengerze nie powoduje automatycznego poinformowania jej o tym działaniu. W praktyce oznacza to, że osoba zablokowana nie otrzyma żadnego powiadomienia ani informacji na temat tego, że została zablokowana. Jednak istnieje kilka sygnałów, które mogą wskazywać, że ktoś został zablokowany przez inną osobę.

Jak można odczuć, że zostało się zablokowanym?

Pierwszym sygnałem, który może wskazywać na to, że zostaliśmy zablokowani na Messengerze, jest brak odpowiedzi na nasze wiadomości. Jeśli wcześniej utrzymywaliśmy regularny kontakt z daną osobą, a teraz przestaje ona odpowiadać, to może to sugerować, że nasza osoba kontaktowa nas zablokowała. Warto jednak pamiętać, że brak odpowiedzi na wiadomości niekoniecznie oznacza, że zostaliśmy zablokowani – osoba może być po prostu zajęta lub niechętna do konwersacji.

Kolejnym sygnałem jest brak możliwości obejrzenia profili osoby, która nas interesuje. Jeśli wcześniej mieliśmy dostęp do jej profilu i nagle nie możemy go już obejrzeć, istnieje prawdopodobieństwo, że zostaliśmy przez nią zablokowani. Warto jednak sprawdzić, czy profil danej osoby jest nadal publicznie dostępny – jeśli widzimy, że inni użytkownicy nadal mają do niego dostęp, to sygnał ten może nie być związany z zablokowaniem naszej osoby kontakowej.

Wreszcie, ostatnim sygnałem jest brak obecności naszej osoby kontaktowej na liście aktywnych użytkowników. Jeśli wcześniej widzieliśmy, że dana osoba była online lub ostatnio aktywna, a teraz jej nazwa zniknęła z listy, może to sugerować, że została zablokowana. Warto jednak pamiętać, że osoba może ustawić swoją obecność na nie widoczną dla innych użytkowników, co uniemożliwi nam potwierdzenie, czy została zablokowana.

Jak zablokować kogoś na Messengerze?

Jeżeli potrzebujesz zablokować kogoś na Messengerze, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Otwórz Messenger i zaloguj się na swoje konto.
  2. W prawym górnym rogu ekranu kliknij na ikonę „Ludzie”.
  3. Wyszukaj osobę, którą chcesz zablokować, wpisując jej nazwę w polu wyszukiwania lub przewijając listę kontaktów.
  4. Po znalezieniu osoby kliknij na jej profil.
  5. Na ekranie profilu kliknij na ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu.
  6. W menu rozwijanym wybierz opcję „Zablokuj”.

Pamietaj, że zablokowanie osoby na Messengerze oznacza, że nie będą miały one możliwości kontaktowania się z Tobą poprzez tę platformę. Twoje wiadomości nie będą dostarczane do zablokowanego użytkownika, a ty nie otrzymasz żadnych wiadomości od niego. Zablokowana osoba nie będzie również miała dostępu do Twojego profilu ani będzie mogła widzieć Twojej aktywności na Messengerze.

Podsumowując, zablokowanie kogoś na Messengerze nie powiadamia tej osoby o tym działaniu. Nie otrzyma ona żadnych powiadomień ani informacji na ten temat. Jednakże, brak odpowiedzi na wiadomości, brak dostępu do profilu oraz brak obecności na liście aktywnych użytkowników mogą wskazywać na to, że zostaliśmy zablokowani przez inną osobę. Jeśli musisz zablokować kogoś na Messengerze, postępuj zgodnie z opisanymi wyżej krokami, aby to zrobić.


Pytania i odpowiedzi

Czy zablokowanie kogoś na Messengerze oznacza że osoba ta będzie o tym wiedziała?

Nie, osoba zablokowana na Messengerze nie otrzyma powiadomienia o tym, że została zablokowana.

Czy zablokowanie kogoś na Messengerze oznacza, że moje wiadomości nie będą dostarczane do osoby zablokowanej?

Tak, po zablokowaniu kogoś na Messengerze twoje wiadomości nie będą dostarczane i nie będą wyświetlane osobie zablokowanej.

Czy osoba zablokowana na Messengerze będzie w stanie zobaczyć mój profil?

Osoba zablokowana na Messengerze nie będzie w stanie zobaczyć twojego profilu ani żadnych informacji na temat ciebie.

Czy po zablokowaniu kogoś na Messengerze zostanę automatycznie wyrzucony z grupy, w której jesteśmy?

Zablokowanie kogoś na Messengerze nie spowoduje automatycznego wyrzucenia cię z grupy, jednak ta osoba będzie miała ograniczony dostęp do twoich wiadomości i nie będzie mogła skontaktować się z tobą bezpośrednio.

Czy osoba zablokowana na Messengerze będzie w stanie zobaczyć moje wcześniejsze wiadomości?

Osoba zablokowana na Messengerze nie będzie w stanie zobaczyć wcześniejszych wiadomości, które wysłałeś przed zablokowaniem jej.

Czy mogę odblokować osobę zablokowaną na Messengerze w przyszłości?

Tak, możesz odblokować osobę zablokowaną na Messengerze w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia blokady w aplikacji.

Czy osoba zablokowana na Messengerze będzie widzieć, że ją odblokowałem/odblokowałam?

Nie, osoba zablokowana na Messengerze nie otrzyma powiadomienia o tym, że została przez ciebie odblokowana.

Czy osoba zablokowana na Messengerze może jeszcze dzwonić do mnie?

Osoba zablokowana na Messengerze nie będzie mogła dzwonić do ciebie ani kontaktować się z tobą za pomocą funkcji połączeń głosowych w Messengerze.

Czy zablokowanie kogoś na Messengerze sprawi, że nie będę widział/a informacji o tej osobie na grupowych czatach?

Zablokowanie kogoś na Messengerze nie spowoduje, że nie będziesz widział/a informacji o tej osobie na grupowych czatach. Nadal będziesz widział/a jej wiadomości i udział w rozmowach grupowych.

Czy blokada na Messengerze jest trwała? Czy mogę ją cofnąć w przyszłości?

Blokada na Messengerze jest trwała do momentu, gdy zostanie cofnięta. Możesz ją w dowolnym momencie cofnąć, zmieniając ustawienia blokady w aplikacji.