Jak wybrać odpowiedni magnes do identyfikatora?

Jak wybrać odpowiedni magnes do identyfikatora?

Wybór magnesu do identyfikatora: cechy, parametry i zastosowanie.

Krok pierwszy: zrozumieć problem.

Mówiąc o wyborze magnesu do identyfikatora należy wcześniej zrozumieć jego charakter i rodzaj zastosowania. Wybór odpowiedniego magnesu do identyfikatora może być uzależniony od kilku czynników, w tym od typu identyfikatora, materiału, z którego jest wykonany oraz standardu wymaganego przez dostawcę. Ponadto należy dokonać oceny jakości magnesu, w tym określić jego ścislejsze właściwości, do których należą jego:

  • łączność – czyli jego zdolność do łączenia się z identyfikatorem;
  • moc przyciągania – jego siłę;
  • elastyczność i odporność na uszkodzenia – elastyczny magnes będzie lepszym wyborem, bo będzie bardziej dopasowany do potrzeb identyfikatora.

Krok drugi: precyzyjne określenie wymogów.

Aby wybrać identyfikator z magnesem, który spełni wszystkie wymagania i spełni funkcję na dłuższą metę, należy zrozumieć szereg podstawowych parametrów, takich jak rozmiar, ten sam typ złączki, grubość systemu izolacyjnego itp. Poniższa tabela prezentuje najważniejsze parametry wybierania magnesu do identyfikatora i wyjaśnia jakie kryteria należy wziąć pod uwagę:

Cecha Kryterium wyboru
Rozmiar Rozmiar magnesu powinien być dopasowany do identyfikatora i materiału, z którego jest wykonany. Należy uwzględnić wymiary zewnętrzne, jak i wewnętrzne.
Typ złączki Zastosowana złączka powinna być odpowiednia do rodzaju identyfikatora oraz szybko i łatwo się łączyć.
Średnica miedzi Średnica miedzi w magnesie powinna być dopasowana do materiału, z którego identyfikator jest wykonany i być dostosowana do rodzaju identyfikatora i ilości pomieszczeń.
System izolacji System izolacji powinien być bardzo wytrzymały, aby zabezpieczyć magnes przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami.

Jak wybrać właściwy magnes do identyfikatora?

Profesjonalna rada o wyborze odpowiedniego magnesu do Twojego identyfikatora

Kiedy masz wybrać odpowiedni magnes do identyfikatora, ważne jest, aby zrozumieć rodzaj magnesów, na jakie możesz się zdecydować. Istnieją różne rodzaje magnesów oraz różne typy identyfikatorów. Tabela poniżej ułatwi Ci wybór:

Rodzaj magnesu Typy identyfikatora
Neodymowe Smart Badge, NFC Tag, Barcode
Alnico RFID, Biometric ID, Proximity Card
Ceramiczne Magnetic Stripe, Smart Card, Bluetooth Beacon

Należy jednak pamiętać, że zależy to przede wszystkim od czułości urządzenia, w jakim ma zostać użyty magnes. Gniazda identyfikatora będą wymagały od Ciebie mniejszych magnesów, a nawet czasem niedostępnych magnesów UHPRO. Magnes UHPRO jest dostępny w placówkach zdrowia i szkołach, służących do identyfikacji pacjentów, studentów itp.
Aby wybrać najlepszy magnes do Twojego identyfikatora, zapoznaj się dokładnie z czułością urządzenia, w jakim zostanie użyty. Jeśli masz jakieś wątpliwości, skorzystaj z profesjonalnej porady producenta, zanim zakupisz magnes do identyfikatora.

Jak wybrać odpowiedni magnes do identyfikatora?

Krok po kroku – wybierz magnes dopasowany do swoich potrzeb.

Magnesy stosowane w identyfikatorach są dostępne w różnych szerokościach i typach, zależnie od potrzeby użytkownika. Najważniejsze jest jednak, aby wybrać ten odpowiedni – dopasowany do materiału i szerokości identyfikatora. Istotnym jest również, by wiedzieć, jak wybrać magnes idealny dla siebie! Poprzez wprowadzenie następujących czynników do swojego procesu wyboru, będziesz mógł dokonać najlepszego wyboru magnesu.

  • Zwróć uwagę na materiał identyfikatora.
  • Upewnij się, że twoje zastosowanie nie będzie przekraczało wartości namagnesowania magnesu.
  • Określ, czy potrzebujesz magnetycznego wzmocnienia w miejscu zamontowania.

Aby lepiej określić swoje potrzeby, warto użyć tabeli, w której wprowadzimy odpowiednie produkty i ich właściwości. Na przykład:

https://promagnesy.com/kategoria-produktu/magnetyczne-produkty-i-akcesoria/uchwyty-do-identyfikatorow/.

Produkt Materiał Szerokość Namagnesowanie (GS)
Magnes 1 stal nierdzewna 10mm 400
Magnes 2 stal nierdzewna 12mm 1000