Silne magnes neodymowe

Magnesy neodymowe są najsilniejszym rodzajem magnesu stałego dostępnego na rynku i są wytwarzane w różnych kształtach i rozmiarach. Są one wykonane ze stopu neodymu, żelaza i boru (ND2FE14B) i czasami są znane jako magnesy NIB lub NDFEB. Magnesy neodymowe są stosowane w szerokiej gamie zastosowań, w tym silników, generatorów, turbin wiatrowych, głośników, dysków twardych i skanerach MRI.

Magnesy neodymowe są używane w elektronice, telekomunikacji i medycynie

Główną zaletą magnesów neodymowych w innych rodzajach magnesu jest ich wyjątkowo wysoka wytrzymałość pola magnetycznego. Pozwala to na stosowanie w mniejszych, lżejszych zastosowaniach, niż byłoby to możliwe w przypadku innych rodzajów magnesu. Magnes neodymowy to bardzo silny magnes. Magnesy neodymu są również bardzo odporne na demagnetyzację, co oznacza, że ​​mogą zachować swoje właściwości magnetyczne przez długi czas.

Magnesy neodymowe mogą być używane do produkcji magnesowanych urządzeń elektronicznych

Jednak magnesy neodymowe są również podatne na korozję, jeśli nie są odpowiednio powlekane. Może to być szczególny problem w wilgotnym lub słonym środowisku. Magnesy neodymowe są wytwarzane w różnych kształtach i rozmiarach, aby pasowały do ​​różnych zastosowań. Magnesy neodymowe są najsilniejszym rodzajem magnesu stałego wykonanego ze stopu neodymu, żelaza i boru.

Magnesy neodymowe są bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych

Są one stosowane w różnych zastosowaniach, w których wymagane jest silne pole magnetyczne, na przykład w silnikach elektrycznych i generatorach. Magnesy neodymowe są również stosowane w głośnikach, słuchawkach i słuchawkach dousznych. Magnes neodymowy został po raz pierwszy odkryty w 1982 r. Przez Metal Motors i Sumitomo Special Metals. Magnes neodymowy jest wytwarzany przez połączenie neodymu, żelaza i boru w celu stworzenia stopu.

Magnesy neodymowe są silniejsze niż magnesy żelazne

Powstały magnes jest około 10 razy silniejszy niż magnesy ferrytowe, które wcześniej były najsilniejszym typem magnesu stałego. Magnes neodymowy jest najsilniejszym rodzajem magnesu stałego dostępnego na rynku i jest stosowany w różnych zastosowaniach wymagających silnego pola magnetycznego. Magnesy neodymowe są stosowane w silnikach elektrycznych, generatorach, głośnikach, słuchawkach i słuchawkach. Magnesy neodymowe są wykonane ze stopu neodymu, żelaza i boru. Magnesy neodymowe są rodzajem magnesu ziem rzadkich wykonanych ze stopu neodymu, żelaza i boru.

Magnesy neodymowe są trudniejsze w produkcji niż magnesy żelazne

Są najsilniejszym rodzajem magnesu stałego dostępnego na rynku i są stosowane w różnych zastosowaniach, w tym silnikach, generatorach, głośnikach i turbin wiatrowych. Magnesy neodymowe są wytwarzane przez połączenie pierwiastków neodym, żelazo i bor z tworzeniem stopu. Ten stop jest następnie przetwarzany w celu utworzenia gotowego magnesu.