Jak wykorzystać ozdobne wstążki do dekoracji domu i ogrodu?

Jak wykorzystać ozdobne wstążki do dekoracji domu i ogrodu?

Wykorzystanie ozdobnych wstążek do dekoracji domu i ogrodu

Nowy rozdział w aranżacji wnętrz

Jeśli zastanawiasz się, jak powiększyć kolekcję ozdób domowych, ozdobne wstążki są doskonałym rozwiązaniem. Wstążki te oferują szeroki wybór kolorów i wzorów, dzięki czemu możesz z łatwością dopasować je do mebli, a także wydobyć naturalne kolory wnętrza. Wstążki można z powodzeniem wykorzystać do dekoracji domu jako kokardę na zasłonach lub pościeli, kontrastujące brzegi ram do odczytu, smukłe taśmy zawieszone na suficie i wiele innych. Odpowiednio wybrane udekorują też ogród, zapewniając niezwykle oryginalny wygląd.

Ozdobne wstążki doskonale prezentują się w połączeniu z innymi dekoracjami i roślinami w ogrodzie. Idealnie pasują do otoczenia, bez względu na pochodzenie. Możesz wybrać klasyczną wersję w pastelowych kolorach lub użyć żywych barw do zaznaczenia kontrastu. Wszystko zależy od Twoich osobistych upodobań, ale pamiętaj, że każda z tych wstążek pozwoli Ci zaktualizować wystrój i zmienić wygląd Twojego otoczenia.

Wykorzystanie Korzyści
Do dekoracji domu Urozmaicenie wnętrza, prosty sposób na dodawanie koloru
Do dekoracji ogrodu Oryginalny styl, wzbogacenie otoczenia

​Ozdobne wstążki: piękne dekoracje domu i ogrodu

Realizowanie pięknych dekoracji z wykorzystaniem strików i wstążek jest łatwe i praktyczne

Atrakcyjne ozdobne wstążki mogą dodawać uroku wystrojowi pomieszczeń w domu, a także przyozdobić aranżacje ogrodowe. To niedrogi i łatwy w montażu element dekoracyjny. Wstążki można wykorzystać do aranżacji ścian, mebli, a także do przygotowywania np. girland, donic czy przepięknych zawieszek.

Tak przygotowana dekoracja może mieć wielorakie zastosowanie:

 • ozdobne wstążki na nagrobek;
 • dekoracje w oknie;
 • balkony;
 • ogrodzenia;
 • krzesła;
 • ławy;
 • ściany;
 • meble;

Do ozdabiania domów i ogrodów przydatne są różnego rodzaju striki i wstążki, takie jak satinowe, grosgrain czy bawełniane. Ich szerokość i długość można dopasować do potrzeb określonej dekoracji. Można też kupić gotowe wstążki dekoracyjne z odpowiednim nadrukiem. Wstążki można zawieszać, wędrować z nimi, pleść lub nawijać, dzięki czemu stwarzają one duże możliwości tworzenia pięknych dekoracji.

Rodzaj Nadruk Użycie
Satinowe Drukowane Dekoracyjne
Grosgrain Kolorowe Pakowanie prezentów
Bawełniane Srebrne Zasłony

Przewodnik po wykorzystaniu ozdobnych wstążek do dekoracji domu i ogrodu

Sposoby na udekorowanie domu i ogrodu z użyciem ozdobnych wstążek

Kreatywne wykorzystanie ozdobnych wstążek jest doskonałym sposobem na udekorowanie domu i ogrodu. Wstążki można wykorzystać do tworzenia kompozycji nawet najbardziej oryginalnych i zaskakujących dekoracji. Oto kilka wskazówek jak projektować z użyciem wstążek:

 • Odgrodżenie ogrodu z użyciem wstążek
 • Poszewki ozdobne na poduszki i kanapy
 • Torebki i koszyki ozdobione wstążkami
 • Mocowanie wstążek na ścianie i na meblach

Fantazyjne użycie wstążek do dekoracji domu może stworzyć naprawdę wyjątkową i przykuwającą wzrok aurę. Można zastosować różnorodnych wzorów, faktur lub motywów koronki. Ozdobne wstążki mogą być wykorzystane w postaci girland, małych plam, motywów roślinnych lub gwiazdek. Wstążki są także doskonałe, jeśli chodzi o projektowanie ogrodu. Można wykorzystać je do tworzenia zabawnych stelaży wokół donic lub jako wyjątkowe ozdoby do abażurów ogrodowych.

Różnorodne wzory wstążek dostępne w sklepach
Kolor Rozmiar Tekstura Motyw
Biały 20mm Zamszowy Czarny / Fioletowy smok
Żółty 10mm Tkanina Kwiatki
Szary 25mm Welur Świecidełka

Jeśli poszukujesz niekończących się możliwości dekorowania domu i ogrodu, udaj się do sklepu ze wstążkami i wybierz wzór, który będzie pasował do Twojego stylu, tekstury lub koloru. Łatwo jest dostać ozdobne wstążki w różnych rozmiarach, kolorach i teksturach, które pięknie dopełnią Twoje przestrzeń.Jeśli szukasz inspiracji, jak wykorzystać ozdobne wstążki do dekoracji Twojego domu i ogrodu, to kliknij tutaj i dowiedz się więcej: http://www.giftstar.pl/pl/59-wstazki-ozdobne.