Dlaczego wykładziny dywanowe to lepszy wybór niż dywan?

Wykładziny dywanowe używane w wielu domach i placówkach handlowych. Zapewniają miękką powierzchnię do chodzenia i zdejmowane pokrycie od ściany do czyszczenia. Istnieje wiele rodzajów wykładzin dywanowych, w tym berberyjskie, angielskie i tureckie. Wykładziny dywanowe wykonane są z różnych materiałów, takich jak wełna, sizal, bawełna i włókna syntetyczne. Mogą być również luftowane lub pętelkowe. Na zachowanie wykładziny w pomieszczeniu ma wpływ wiele czynników, w tym materiały budowlane, temperatura i wilgotność w pomieszczeniu oraz gromadzenie się kurzu.

Wykładziny dywanowe są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu

Jest ona zazwyczaj mało wymagająca w utrzymaniu i wymagają minimalnego wysiłku do czyszczenia. Na przykład wykładziny dywanowe berberyjskie są wykonane z włókien wełnianych, które można łatwo wyczyścić odkurzaczem. Uderzanie lub odkurzanie wykładziny dywanowej zmniejsza ryzyko uszkodzenia powierzchni i pozwala usłyszeć, czy jakakolwiek wykładzina jest uszkodzona strukturalnie. Ponadto regularne czyszczenie wykładziny dywanowej zapobiega gromadzeniu się brudu i kurzu, które mogą wpływać na wydajność i wygląd wykładziny dywanowej. Możesz nawet użyć specjalnych środków do czyszczenia, które usuwają uporczywe plamy lub sierść zwierząt, nie uszkadzając powierzchni.

Wykładziny dywanowe sprawiają, że pomieszczenie wydaje się cieplejsze niż goła podłoga

Ciepło pochłaniane przez dywan promieniuje przez powierzchnię i sprawia, że pomieszczenie wydaje się cieplejsze niż w rzeczywistości. Efekt ten jest szczególnie zauważalny w chłodniejszym klimacie, gdzie ludzie odczuwają chłód najbardziej dotkliwie. Ponieważ ciepło promieniuje swobodniej przez pomieszczenie wyłożone wykładziną, będziesz w stanie odczuć różnicę zarówno w swoim wnętrzu, jak i na zewnątrz. Możesz nawet dodać warstwę izolacji pod wykładziną, aby zmniejszyć koszty chłodzenia w miesiącach letnich, gdy używana jest klimatyzacja.

Nie ma idealnego wyboru wykładzin dywanowych

Wykładziny dywanowe mają głębokie wyściełane siedzenia, które świetnie nadają się do chodzenia boso lub noszenia butów. Tego typu dywany są powszechne w muzułmańskich domach, gdzie często stosuje się również dywaniki modlitewne. Tego typu wykładziny dywanowe są również powszechnie spotykane w zamkach, po których ludzie stale chodzą po nich. Wykładziny dywanowe w miejscach publicznych może być trudne, gdy ludzie chodzą po nich bez butów; jest to znane jako „oskórowanie cebuli”. Ludzie często usuwają dywany ze swoich pokoi, aby je odkurzyć lub przechować w celu późniejszej wymiany ze względu na nieodłączne zalety i wady.