IBS – suplementy i ich pomoc.

IBS – suplementacja to część sukcesu.

Żeby móc mówić o tym, jakie suplementy diety są niezwykle przydatne przy IBS, trzeba zacząć od tego, czym jest w ogóle ta choroba. IBS, czyli po polsku Zespół Jelita Drażliwego, to schorzenie, które znacznie uprzykrza życie. Pojawiające się objawy, takie jak bóle brzucha, zgaga i osłabienie organizmu są niezwykle uciążliwe i wyłączają chorego z pewnych aktywności. Do tego nie można zapominać o wzdęciach i nieregularnych wypróżnieniach, w tym biegunce, ale również zaparciach. Są to objawy, które potrafią wykluczyć z życia towarzyskiego poprzez swój wstydliwy charakter. Chorując na IBS suplementy diety, zmniejszając te dolegliwości, mogą znacznie poprawić komfort życia. Jego brak, który przekłada się na stres, a ten znów na kolejne wzmożenie objawów. To ostatnie to także niestety fakt. Stres przy IBS jest czynnikiem zwiększających objawy lub czynnikiem aktywizującym chorobę. Lekarze mówią o tym, że diagnoza IBS jest często równoległa do diagnozy problemów na tle nerwowym, depresyjnym i innych zaburzeń stresogennych.

IBS – suplementacja czy leczenie.

Farmakologiczne leczenie Zespołu Jelita Drażliwego polega głównie na podawaniu choremu leków zmniejszających doraźne objawy, czyli podawanie leków rozkurczowych, przeciwbólowych, wspomagających trawienie i oraz regulujących wypróżnianie. Przy IBS suplementy i kuracje witaminowe mogą znacznie pomóc przy problemach z biegunkami lub zaparciami i przynoszą zadowalające efekty przy długoterminowym ich stosowaniu, często detronizując tu środki farmakologiczne. Ponadto suplementacja przy IBS to często bardzo duża pomoc przy zmniejszeniu innych objawów, zwłaszcza że chcąc zmniejszyć natężenie, stawia się głównie na zmianę diety i trybu życia. Jadłospis chorego na IBŚ powinien wykluczać tłuste i smażone potrawy, a skupiać się na warzywach i owocach zawierających błonnik i wielu różnych witamin. I tu suplementy na BŚ także mają swoje pięć minut, ze względu na to, że przy zaburzeniach jelitowych każdego typu następuje zazwyczaj obniżenie wchłaniania składników odżywczych. Podsumowując suplementy przy zespole jelita drażliwego, zmiana stylu życia i środki farmakologicznie mogą wejść w optymalną synergię.

IBS – suplementy ziołowe łagodzące stres.

Wyciągi ziołowe łagodzące stres to kolejna odsłona skutecznej suplementacji przy IBS. Picie herbat ziołowych i przyjmowanie dodatków do diety zawierających w swoim składzie zioła, takie jak melisa, kozłek lekarski, zielona herbata, czy dziurawiec, działają relaksacyjnie, a jednocześnie aktywizująco na psychikę chorego, co jest niezwykle istotne w łagodzeniu somatycznych.